Wyślij wiadomość

Zadzwoń

Umów się on-line

W cenie 3 wizyty

soczewki próbne gratis

Ewentualna kolejna wizyta 50 zł.

200 zł

Dobrów soczewek kontaktowych

W naszym salonie za prawidłowy dobór soczewek kontaktowych odpowiada Ela, która ma ponad 10 letnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Jeśli macie dodatkowe pytania chętnie na nie odpowie.

Jak dojechać?

Mapa strony

Regulamin

Mapa strony

Śledź nas:

Jak dojechać?

Salon optyczny iOptic | Medyk Centrum Oferuje wysokiej jakości oprawki, soczewki korekcyjne  i kompleksowe usługi optyczne. Doskonałe widzenie i stylowe wygląd to nasza pasja.

Jesteśmy zrzeszeni w:

Śledź nas:

Mapa strony

Śledź nas:

Adres

Dobór soczewek kontaktowych – jak przebiega?

 

Wywiad

Pierwszym i niezbędnym elementem doboru soczewek jest wywiad przeprowadzony przez specjalistę. Zaczyna się on już właściwie w momencie, kiedy pacjent wchodzi do salonu. Już wtedy specjalista może zauważyć wiele niepokojących zachowań wynikających z problemów ze wzrokiem jak np. brak prawidłowego widzenia w niewielkich odległościach. Podczas wywiadu specjalista zadaje pacjentowi pytania m.in. o przebyte choroby i stwierdzone wady wzroku. Ważne są również pytania o pracę jaką wykonuje pacjent oraz jak spędza wolny czas. Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjalista może dobrać odpowiedni rodzaj soczewek kontaktowych lub w razie potrzeby zasugerować pacjentowi udanie się innego specjalisty – np. do okulisty lub neurologa.

Badania wzroku

Kolejnym ważnym etapem dobierania soczewek kontaktowych jest kompleksowe badanie wzroku. Może pojawić się tu wstępne komputerowe badanie (choć bez niego specjalista również z powodzeniem przeprowadzi korektę wzroku).

Drugim etapem doboru soczewek jest badanie ostrości wzroku, które jest przeprowadzane za pomocą tablic (nazywanych optotypami). Pojawiają się na nich litery bądź różne kształty. Jak przebiega takie badanie? Pacjentowi zakrywa się jedno oko, a następnie odczytuje wskazane przez specjalistę litery/kształty. Następnie powtarza się to z drugim okiem. Na koniec odczytuje kształty lub inne znaki, nie zakrywając żadnego z oczu. W tym badaniu określenie wady wzroku następuje na podstawie odpowiedzi pacjenta. Specjalista sprawdza, która soczewka daje badanemu najlepsze widzenie.

Ostatnim etapem jest badanie przedniego odcinka oka za pomocą lampy szczelinowej. Dzięki temu specjalista może dokładnie obejrzeć oko i ocenić jego stan kliniczny.

Dobór właściwych soczewek kontaktowych

Trzecim etapem wizyty w salonie jest dobór soczewek kontaktowych. Na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań specjalista proponuje odpowiedni dla pacjenta rodzaj soczewek. Dobór uzależniony jest m.in. od trybu wymiany soczewek, rodzaju wady wzroku oraz preferencji pacjenta. Po dokonaniu wyboru zostają zamówione darmowe soczewki próbne.

Udzielenie przez specjalistę pacjentowi niezbędnych informacji

Przedostatnim etapem doboru jest nauka  zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz ich higieny i pielęgnacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestosowanie się do tych zaleceń może powodować różne infekcje            i choroby oczu. Specjalista opowie pacjentowi, jak dbać      o soczewki kontaktowe, oraz pomoże dobrać odpowiedni płyn (wielofunkcyjny lub oksydacyjny). Opisze również, w jaki sposób należy używać tego płynu. Ostatni etapem jest sprawdzenie czy soczewka jest dobrze dopasowana do powierzchni oka i czy jest wygodna dla pacjenta. Ważne jest, aby założona soczewka nie była ani zbyt luźna, ani za ciasna, ponieważ inaczej będzie niewygodna dla noszącego.

Wizyta kontrolna

Ostatnim etapem dobierania soczewek kontaktowych jest wizyta kontrolna. Pierwsza taka wizyta powinna się odbyć do   2-3 tygodni od założenia soczewek po raz pierwszy.  Na tej wizycie specjalista po raz kolejny przeprowadza wywiad i pyta pacjenta o to, czy podczas użytkowania soczewek wystąpiły jakieś problemy. Pomaga też w ich ewentualnym rozwiązaniu. Przeprowadza także ponowne badanie wzroku i ocenia, czy soczewka jest prawidłowo osadzona.