Wybierz dostawcę i poznaj więcej szczegółów.
Jak dojechać?
Mapa strony
Regulamin
Mapa strony
Śledź nas:
Jak dojechać?
Salon optyczny iOptic | Medyk Centrum Oferuje wysokiej jakości oprawki, soczewki korekcyjne i kompleksowe usługi optyczne. Doskonałe widzenie i stylowe wygląd to nasza pasja.
Jesteśmy zrzeszeni w:
Zakup okularów to nie tylko dobór odpowiedniej oprawy. Aby okulary spełniały swoje funkcję należy zwrócić szczególną uwagę do odpowiedni wybór szkieł korekcyjnych.
W ofercie naszego salonu znajdziecie szeroki wachlarz soczewek korekcyjnych od sprawdzonych światowych liderów w ich produkcji takich jak:
Hoya, Essilor, Seiko, Jaikudo.
Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje.
Soczewki okularowe dzieli się według różnych kryteriów.
Ze względu na geometrię wyróżnia się:
soczewki rozpraszające – ujemne, tzw. „minusy”, służące do korekcji krótkowzroczności,
soczewki skupiające – dodatnie, tzw. minusy, przeznaczone do korekcji nadwzroczności.
Ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, wyróżniamy:
soczewki mineralne – tradycyjne, wykonane ze szkła,
soczewki organiczne – wykonane z tworzywa sztucznego – plastiku,
soczewki z poliwęglanu – lekkie cienkie, o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na uszkodzenia.
Soczewki mineralne są grubsze i cięższe od organicznych, co ma znaczenie w przypadku doboru szkieł o dużej mocy. Soczewki mineralne w takiej sytuacji nie zawsze mogą być założone do wybranej oprawki okularów. Trzeba też pamiętać, że bardziej obciążają nos i mogą ulec stłuczeniu. Soczewki organiczne są bardziej odporne na zniszczenie.
Ze względu na konstrukcję wyróżnia się:
soczewki sferyczne – stosowane najdłużej w optyce okularowej, powodują powiększenie (soczewki dodatnie) i pomniejszenie (soczewki ujemne) oczu oraz zniekształcenie i rozmycie obrazu przy krawędziach soczewki,
soczewki asferyczne – są cieńsze od soczewek sferycznych, minimalizują zniekształcenia obrazu przy krawędziach soczewki i nie powodują wizualnego powiększenia lub pomniejszenia oka.
Ze względu na budowę wyróżnia się :
soczewki jednoogniskowe – przeznaczone do korekcji jednej wady wzroku (krótkowzroczności – soczewki ujemne lub nadwzroczności – soczewki dodatnie),
soczewki dwuogniskowe – stosowane równocześnie, w jednej parze okularów, do korekcji dali (w górnej części okularów) oraz do korekcji bliży (w dolnej części okularów); górna i dolna część okularów są widocznie oddzielone od siebie,
soczewki progresywne – soczewki alternatywne dla soczewek dwuogniskowych, umożliwiające jednoczesną korekcję dali, bliży i odległości pośrednich; mają tzw. płynną ogniskową, która sprawia, że oko widzi w nich równie dobrze na dużą odległość, jak i na małą, a jednocześnie wyglądają jak soczewki jednoogniskowe – nie mają wyraźnego oddzielenia części górnej do dali i części dolnej do bliży.